Mülteci LGBTİ+ Aktivistler Buluşmaları 4. Oturum: ”Yol Haritası”

Muamma LGBTİ+ ve Hevi LGBTİ+ Derneği’nin ortak çalışması kapsamında mülteci LGBTİ+ aktivistler öz örgütlenme konusunu konuşmak için Ekim, Kasım, Aralık aylarında bir araya geldiler. Ocak ayında ise buluşma dizisinin sonuncusunu gerçekleştirilecek. Bu toplantı ‘‘Yol Haritası’’ başlığı ile 07.02.2021 tarihinde saat 12:00-16:30’da online gerçekleşecektir.

Kayıt için: * İrtibat Bilgilerinizi ve mümkünse bu çağrıyı nereden duyduğunuzu bildirerek bize e-posta atabilirsiniz.

ezgisahin@muammalgbti.org

info@muammalgbti.org

Muamma LGBTİ+ Derneği ve Hevi LGBTİ+Derneği, The Coalition for Sexual & Bodily Rights in Muslim Societies (CSBR) desteği ile Türkiye’de yaşayan mülteci LGBTİ+’ların öz örgütlenmenin imkanlılığı üzerine ‘’Mülteci LGBTİ+ Aktivist Buluşmaları’’ başlığı ile bir dizi online toplantı organize etmekte.

Öznelerin katılımı ile gerçekleştirilen bu toplantıların ilkinde mülteci LGBTİ+ aktivistler ile ihtiyaç ve durum (SWOT) analizi yapıldı. İkincisinde ise yine öznelerle öz-örgütlenmenin hukukî boyutları ele alındı. Üçüncüsünde ise Türkiye’deki LGBTİ+ hareketi ile iş birliği imkanlılıkları üzerine konuşulmak için Türkiye’deki LGBTİ+ organizasyonları ile bir araya gelindi.

Toplantılar ve çıktıları beş dilli olarak planlandı ve gerçekleştirildi.

Bu toplantı dizisinin dördüncü oturumunda ise;

Mülteci LGBTİ+ özneler gerçekleştirilen tüm toplantıların çıktılarıyla beraber kısa süreli bir yol haritası oluşturmak üzere bir araya gelecekler. Bu toplantıların ana meselesi mülteci LGBTİ+’ların öz örgütlenme gereksinimlerine katkı sunabilmek ve bunu kolaylaştırmak için neler yapabileceğimizi birlikte düşünmek, bilgi eşitlemek ve asgari bir dayanışma inşa etmek, mülteci LGBTİ+’ların haklara erişebilmelerini kolaylaştırabilmek adına bir örgütlenme dinamiği yaratabilmek ve mülteci LGBTİ+’ların öz örgütlenme zeminini güçlendirmek. Bu toplantılarda misyonumuz mülteci LGBTİ+’ların kendi öznelikleri ve ihtiyaçları üzerinden kendilerine alan açmaları için aracı ve kolaylaştırıcı olmaktır.

Not: Toplantı Mülteci LGBTİ+ Aktivist özneler ile gerçekleştirilecektir.

Etkinlik 7 Şubat Pazar günü saat 11:30 – 15:30 arasında gerçekleştirilecektir.

Kayıt yaptırmak için veya toplantı ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa info@muammalgbti.org adresinden bize yazabilirsiniz.

Yorum yapın